AVRUPALI KENTSEL HAREKETLERE ÇAĞRIMIZDIR

Biz İstanbul’daki kentsel hareketler, kapitalizmin fütursuz saldırısına karşı Avrupa çapında direnen tüm kentsel örgütlenmeleri ve hareketleri, beraber mücadele etme arzusu ve ihtiyacıyla, VI. Avrupa Sosyal Forumu’na davet ediyoruz.

Bizler; evlerinden edilenler, sokaklarından kovulanlar, ekolojik değerleri kâr hırsıyla yağma edilenler, hafızalarına ve hatıralarına ipotek konanlar, mülksüzler ve dışlanmışlar, yani kentlerin asıl sahipleri, 1-4 Temmuz’da İstanbul’da düzenlenecek olan Avrupa Sosyal Forumu’nda bir araya geleceğiz. Sorunlarımızı ortaklaştırmanın ve mücadeleyi beraber örgütlemenin yollarını arayacağız.

Dur durak tanımayan bir değişim yaşayan kentlerin geleceğini, bu değişimin ezilenler ve dışlananlar için ne anlama geldiğini tartışacağız. Kent merkezlerinde ve gecekondu mahallelerinde ortaya çıkan kısmi direnişlerin nasıl ortaklaştırılabileceğini, kır ve kent mücadelelerinin ayrılmaz kaderini, yerel ve küresel düzeyde ortak bir mücadelenin imkânlarını konuşmak ve tartıştıklarımızı somut bir eylem birlikteliğine bağlamak için bir araya geleceğiz.

Seminerlerde, atölye çalışmalarında, stantlarda ve eylemlerde birlikte olalım. Gelin sesimizi birleştirelim, çığlığımızı bu sefer İstanbul’dan yükseltelim.

Reklamlar
Bu yazı ASF/ESF 2010 içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s